Dlaczego rower elektryczny ?

Na elektryku możemy jechać szybciej, dalej i mamy możliwość ograniczenia wysiłku w dowolnym, momencie. Poza tym jest tak samo jak na klasycznym rowerze.
 Zobaczymy więcej w krótszym czasie, Kiedy chcemy szybciej wrócić a nie mamy siły - włączamy większe wspomaganie. Możemy cieszyć się prędkością jazdy nie mając  kondycji jak Ryszard Szurkowski, czy Maja Włoszczowska.
W przypadku jazdy z przyczepką pod górkę czujemy jakbyśmy jechali z przyczepką z górki :) 
Telefon możemy ładować podpinając kabel usb do roweru.

Czy trzeba będzie pedałować ?

Rower elektryczny posiada 3 tryby jazdy:
- Tryb pełne wspomaganie ( wtedy nie trzeba pedałować, a prędkość regujemy manetką i hamulcem)
- Tryb częściowego wspomagania, Silnik uruchamia się automatycznie w reakcji na ruch korby rowerowej i przerywa pracę, jeśli czujniki nie wykrywają pedałowania przez użytkownika. 
- Tryb jazdy rowerem jak w tradycyjnym jednośladzie.

Jak szybko się jeździ elektrykiem ?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rowery elektryczne mogą poruszać się  po drogach publicznych z prędkością do 25 km/h. Po przekroczeniu tej prędkości wspomaganie elektryczne wyłącza się automatycznie, i zdajemy się na siłę naszych mięśni. Poza drogami publicznymi, gdzie przepisy nie mają zastosowania, można poruszać się z większą prędkością, której limit zmienia się w ustawieniach panelu sterującego na kierownicy ( 35 km/h - 45 km/h w Ecobike w naszej ofercie )

Czy jazda elektrykiem jest męcząca ?

Może być, ale nie musi. 
Na elektryku można się zmęczyć tak jak na klasycznym rowerze, ale można też mniej jadąc wolniej lub z większym wspomaganiem.
 Jadąc w trybie ze wspomaganiem możemy pokonać nawet 150 km dziennie i zmęczymy sie podobnie jak robiąc klasycznym rowerem 50 km. 

Ile kilometrów przejadę ?

50- 150 km A dystans zależy od: trybu wspomagania, rodzaju roweru, obciążenia roweru, trudności trasy. Podczas jazdy rowerem Ecobike dookoła świata na 2 bateriach przejeżdżano średnio 250 km dziennie. 

Łoo Paanie, mnie to wszystko boli po 20 km na rowerze, to co będzie po 100 km ?

Bardzo często dyskomfort w czasie jazdy jest spowodowany niewłaściwym dostosowaniem roweru do użytkownika. 
Niewłaściwy dobór ramy, siodełka, złe ustawienie kierownicy, manetek, oraz niewłaściwa pozycja jazdy to przepis na drętwienie rąk, nadgarstów, pól pleców, ramion, okolic kości kulszowych.
Wypożyczając od nas rower ustawimy go indywidualnie pod każdą osobę. 
Pomagamy dobrać  długości ramy,  odpowiednie siodełko ( w zależności od rozstawu kości kulszowych wybieramy najlepszą szerokość siodełka ), ustawiamy manetki. 

Jaki rower wybrać ?

Jeśli wybieramy się na drogi nieutwardzone, w trudniejszy teren i większe przewyższenia - wybieramy rower MTB - rowery te posiadają mocniejsze ramy, szersze obręcze, większe opony, oraz dłuższy skok amortyzatora.
Pozycja w rowerze MTB jest bardziej pochylona dzięki czemu mamy większą sterowność w trudnym terenie.
Jeśli celujemy w scieżki rowerowe, drogi asfaltowe i czasem zachaczamy o drogi leśne wybieramy rower trekkingowy, który jest połączeniem roweru szosowego i MTB.
Rower trekkingowy ma węższe opony, mniejsze opory toczenia,  a pozycja jazdy jest bardziej wyprostowana i nastawiona na komfort jazdy. Amortyzator o mniejszym skoku wystarcza do jazdy po drogach szutrowych i mniejszych nierównościach.

Jaka długość ramy będzie dla mnie najlepsza ?

Zaczynamy od zmierzenia długości swojej nogi. W tym celu stajemy przy scianie boso w lekkim rozkroku i mierzymy odległość od naszego krocza do podłoża. 
Uzyskany wynik mnożymy przez 0,57 w przypadku roweru MTB i przez 0,63 w przypadku roweru trekkingowego. 
Otrzymujemy długość ramy w centymetrach, aby uzyskać  wynik w calach dzielimy  przez 2,54.
Znaczenie ma również nasz wzrost, i proporcje długości nóg do wzrostu, ale to ustawiamy na miejscu regulując przesunięcie siodełka i ustawienie kierownicy. 

Ile czasu trwa nauka jazdy rowerem elektrycznym ?

Jeśli umiemy jeździć na rowerze klasycznym, to nie powinno nam to zająć dłużej niż 5 minut. 
Początkowo może się zdarzyć zapominanie o zmianie przerzutek, ale po kilku postojach i próbie ruszenia z najwyższej przerzutki - załapiemy kiedy redukować, a kiedy zwiększać. 
Jeśli już stoimy na 9 biegu pod górkę, to lepiej dla nas i dla silnika - zatrzymać się i zawrócić zmieniając bieg lub lekko unieść koło i zmienić bieg. 
Obsługa wyświetlacza jest bardzo  prosta i intuicyjna, 4 przyciski (plus, minus, enter i włącz)

Jak wygląda odbiór i zwrot roweru ?

Po wcześniejszczej rezerwacji i ustalenia miejsca odbioru -czytamy i podpisujemy umowę ( potrzebny dowód oobisty) oraz wpłacamy kaucję. i opłacamy całość rezerwacji.
Przyjmujemy płatności kartą, Blikiem, przelewem, Revolut i gotówką.
Następnie ustawiamy rower pod każdą osobę i przedstawiamy zasady działania roweru elektrycznego.
Aby przyśpieszyć dobór siodełka - polecamy zmierzyć w domu rozstaw kości kulszowych (instrukcja tutaj:  https://mambaonbike.pl/jak-wybrac-siodelko-rowerowe/) 
Jeśli mamy dylemat związany z wyborem sprzętu -doradzimy telefonicznie lub zapraszamy po odbiór do siedziby wypożyczalni ( Czeszyce) - jest możliwoś zostawienia tutaj samochodu na czas jazdy.
Zwrot i odbiór roweru możliwy bezpłatnie ma terenie do 15 km od wypożyczalni. 
Przy zwrocie sprawdzamy sprzęt i jeśli wszystko będzie sprawne jak przy odbiorze - zwracamy zaliczkę. 
Procedura wynajmu opisana jest szczegółowo w umowie, umowa w zakładce rezerwacje.

Jak jeździć, żeby nie popsuć ?

- Obciążenie maksymalne rowerów to 125 kg i tego nie można przekraczać - wlicza się w ten limit waga roweru, rowerzysty i wszystkich dodatków: sakwy, przyczepka, dziecko.
- Rower przeciążony co jakiś czas wyłącza wspomaganie aby nie doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli jednak dalej będziemy go cisnąć - może dojść do uszkodzenia silnika.
- Zmieniamy przełożenia przed potrzebą zmiany przełożenia- a nie w trakcie ostrego pedałowania.
- Uważamy przy odstawianiu i  opieraniu roweru- baterie nie lubią uderzeń w ostre krawędzie.
- Jeśli ubłocimy rower, to czyścimy go szmatką z wodą, broń boże myjką ciśnieniową.